Get Adobe Flash player

böcek taraması

Ücretler

ozel_guvenlik_sirketleri

Böcek Arama Ücretleri:

Ücreti Etkileyen Objeler:

Konum-Hacim-Uzaklık ve Risk Faktörü:

Gizli Kamera ve Böcek Arama bulma ücreti taranacak yerin konumu, hacmi,ve Operasyon Merkezimize olan uzaklığına göre değişmektedir. 

Ücret: 100 metre kareye kadar 3.500 Tl + KDV dir. Detaylı Raporlama Yapılacaktır. 

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Operasyon Merkezimizi Arayınız.

Böcek Arama

people

SERVİS HİZMETİ

BÖCEK VE GİZLİ KAMERA RİSKİ

Tarama yapılacak alanlarda böcek, gizli kamera riskine karşı genel bir analiz yapılır. Analiz ile birlikte tarama yapılacak alan, bir olay yeri olarak değerlendirilerek olay yeri inceleme metotlarından da yararlanılarak kullanılarak ortamdaki böcek ve gizli kameraların tespiti sağlanır. Tespit edilen böcek ve gizli kameralar müşterinin isteği doğrultusunda imha veya bildirim işlemi yapılır. Olay yeri incelemesi, modern kriminal çalışmanın ilk ve temel aşaması olup; mağdur, tanık ve faillerin kimlikleri çoğu kez bu aşamada tespit edilebilmektedir.
Toplanan deliller kriminal ve adli tıp laboratuarına sevk edilerek bilirkişi raporu alınacaktır. İnceleme sonucunda soruşturmanın eksik yönleri tespit edilerek, daha sonra planlı bir şekilde tamamlanmasına çalışılacaktır.

OLAY YERİ İNCELEMESİNİN AMAÇLARI
a. Olay yerinin doğal özelliklerini olduğu gibi tespit ve muhafaza etmek.
b. Tespit edilen özellikleri kayıtlara geçirmek (arşiv oluşturmak).
c. Oluşturulan arşivin (modüs operandı tekniğinde) incelenmesiyle, olayın gerçek senaryosundaki mantıki ilişki ve bağlantıları ortaya çıkarmak.

OLAY YERİ ARAŞTIRMA METOTLARI
(1)Bölge İnceleme Yöntemi:
(a) Dörtgen şeklindeki açık ya da kapalı alanların araştırılmasında,
(b) Diğer yöntemlerin de üzerinde uygulandığı ana yöntemdir
(2) Şerit İnceleme Yöntemi:
(a) Genel olarak açık arazide geniş alana yayılmış olay yerinin incelenmesinde, ana yöntem olarak bölge inceleme yöntemine göre ayrılan alanın bölümlerinde yardımcı yöntem olarak kullanılır (Şekil 42-2).
(3) Izgara İnceleme Yöntemi:
(a) Şerit inceleme yönteminin geliştirilmiş şeklidir,
(b) Olay yerinin ayrıntılı araştırılmasında, gözden kaçan delillerin bulunmasında yararlı bir yöntemdir.
(c) Bölge inceleme yönteminin içerisinde yardımcı yöntem olarak kullanılır
(4) Spiral İnceleme Yöntemi:
(a) Bu yöntem daha çok bomba patlamaları, uçak düşmeleri veya yangın olaylarında; patlama merkezinden ve yangının çıkış noktasından dışa doğru veya tersinde yapılan araştırmalarda kullanılır.
(b) Bölge inceleme yönteminin içerisinde yardımcı yöntem olarak kullanılır

ARAMA HİZMETİ
Arama hizmetimiz, aşağıdaki şartları ve tehdit kombinasyonlarını kapsamaktadır.

RADYO FREKANSLARININ ANALİZİ
RF taraması ilk önce kısa mesafede etkili olabilecek FM vericilerini tespit amacıyla gerçekleştirilecektir. Bu bug (böcek) leri bulmak amacıyla kısa mesafe bugdetector, wanzenfinder bulucu cihazlar ile arama yapılır. Bu işlem sırasında böcek sinyali tespit edilirse, böcek ve gizli kamera bulma işleminin ikinci safhasına geçilerek böceğin noktası tespit için nokta bugdetector-wanzenfinderler devreye sokulur ve böceğin noktası tespit edilir. Daha sonra geniş spectrumlu receiverler devreye sokularak uzun mesafe dinleme yapabilen bug lerin tespiti yapılır. Tespit işleminden sonra böceğin noktasının bulunması için wanzenfinderler devreye sokularak böcekler tespit edilir.

Tarama yapılacak ortamdaki frekansların ayrıştırması yapılır. İlk olarak ortamdaki Jammer varlığının tespitinin yapılması zorunludur. Çünkü ortamdaki jammer varlığı tüm RF ile çalışan gizli kamera ve böcekleri off pozisyonuna getireceği için yapılacak gizli kamera ve böcek taraması boşuna yapılmış olacaktır.

Böcek tarama hizmetinde sık karşılaşılan sorun sim kartlı dinleme cihazlarını tespitidir. Bu cihazlar ı stand by konumunda tespit etmek güçtür. Bu durumda elektronik aletler tespit edememektedir. Ancak, bu sim kartlı dinleme cihazlarını bulmak için şirketimiz bir formül geliştirmiştir. Bu maalesef web sitemizde paylaşamamaktayız. 

Tüm dünyadaki böcek ve gizli kameralar RF radyo frekans yöntemi, hafızaya kaydetme ile veya kablolama yöntemi ile çalışırlar. Piyasada kötü amaçla kullanılan böcek ve gizli kameralar genelde radyo frekans ile çalışırlar. Ortamda gelişmiş cihazlarla yapılacak RF taraması ile öncelikle bu sistemle çalışan gizli kamera ve böceklerin tespiti yapılır. Ancak RF taraması için üretilen aletler, kablolama yöntemi ile çalışan gizli kamera ve böcekleri tespit edememektedirler. Bunlardan gizli kameraların tespiti için objektif parlatma yöntemi ile çalışan gelişmiş teknolojik cihazlarımızı devreye sokarak arama işlemi yapılmaktadır. Kablolama yöntemi ile çalışan böceklerin tespiti içinse çok detaylı manuel tarama yapılması zorunludur.

Böcek Taraması yapılacak alanda radyo frekans analizi yapılır, daha sonra dış mekanda yapılan radyo frekans analizi ile iç mekandaki analiz karşılaştırılır ve aradaki farklılıklar bulunur .Bu işlem sonucunda arada farklılıklar bulunursa iç mekanda aktif olan böcek, gizli kamera veya başka bir cihazın mevcudiyeti anlaşılır. Ancak bu işlem şehir içinde yüksek frekansa maruz kalan yerlerde uygulanamaz çünkü dış mekandaki yüksek güçteki frekansların boyutları ile iç mekandakiler birbirine karışacaktır. Bu sözü edilen işlem daha çok kırsal kesimlerdeki mekanlarda yapılan böcek aramalarında uygulanabilecektir..

RADYO FREKANS TARAMASI
Bu arama hizmeti daha küçük yerler için tasarlanmıştır, ofis ortamları, yönetim odaları ve toplantı odaları gibi. Tarama hizmetinde küçük odaların aramasında yüksek hassasiyetli verici tespit cihazları kullanılmaktadır.

TARAMA YAPILACAK ALANDAKİ ELEKTRİK SİSTEM ANALİZİ
Bazı gizli kamera ve böcekler elektrik kabloları vasıtasıyla çalışmaktadırlar. Şüpheli araçların ki bunlar telefon makinesi, Abajur vb cihazlar olabilir. Bu cihazların hatlarındaki gerilimi ölçerek muhtelif bağlı olan kapalı devre kameraların tespitleri mümkündür. Eelektrikle çalışan tüm cihazlar süpheli alan içinde çalışıp çalışmadığı veya bulunup bulunmadığı gözlenir. Ayrıca genel olarak manuel taramada yapılır.

STANDART DIŞI GEREKSİZ KABLOLARIN ANALİZİ
Sistemde var olmaması gereken, gereksiz sisteme dahil edilmiş kabloların tespiti yapılarak analiz edilir. Analiz ile kablolu çalışan gizli kamera ve böceklerin tespiti sağlanır.

• Bilgisayar kabloları
• İletişim kabloları
• Elektrik kabloları
Gereksiz kabloların imhası sağlanır.

TELEFON SİSTEM ANALİZİ
Mekandaki Tüm telefonlar ve telefon hatları böcek ve dinlenme tehlikesine karşı araştırılarak, uygulama sonrası teknik bir değişiklik yapılıp yapılmadığı konusunda durum analizi ve araştırması. Telefon üzerine sonradan eklenmiş bir verici olup olmadığının analizi. Bu böcek arama analizi, telefon aktif veya deaktif esnada iki ayrı durumda sınıflandırılması. Telsiz telefonların el ünitesi ve merkez istasyon arasındaki sinyal uyumsuzluğunun araştırılması ve tespiti.

INFRARED EMİSYON ANALİZİ
Hiçbir kablolama olmadan uzaktan hassas kulaklıklar ile elektromanyetik dinleme yapılabilmesi mümkündür. Bu şekilde dinlemelere karşı ortamdaki kızılötesi yoğunluğu tespiti ve analizi yapılır. Olumsuz bir durum tespit edilirse hassas kulaklığın yeri tespit edilir.

DETAYLI MANUEL FİZİKSEL ARAMA HİZMETİ
Böcek ve gizli kamera taraması yapılacak ortamda tespiti zor olan kapalı devre sistemlerin tespiti için çok detaylı bir eşya taraması yapılması gerekmektedir. Bunun için ortamdaki tüm eşyalar fiziksel olarak tek incelenip standartlara uygun olmayanlar ölçüsü standartlardan ayrı alanlar tespit edilir ve teknik analiz yapılır.

OTO-UÇAK VE DİĞER ARAÇLARDA BÖCEK TARAMA
Otolarınızda ve diğer tüm araçlarınızda böcek, gizli kamera, gps sistemlerinin belirlenmesi,

CEP TELEFONU CASUS YAZILIM TEMİZLENMESİ
Cep telefonlarınızdaki casus yazılımların tespiti için gerekli işlemlerin yapılması ve telefonunuza format atılması

Böcek Arama Hizmeti

Anasayfa

WELCOME TO THE BUGFINDER-WANZENFINDER CENTRUM

bocekarama

Böcek Tarama Hizmet, Böcek Araması, Böcek Tarama: Sık Sorulan Sorular

Bulunduğumuz ortamlara, iradeniz dışında dinleme amacıyla yerleştirilen dinleme  ve gözetleme cihazlarına böcek denir. Böcekler mikro ses kayıt cihazları olabildiği gibi değişik menzillerden canlı olarak dinlenebilen cihazlardır. Gelişen teknoloji sayesinde inanılması güç boyutlara indirgendiğinden tespit edilebilirliği ancak özel teknik ekipmanlar ile olabilmektedir. Bu teknik ekipmanlarıda ancak özel eğitimli personeller kullanabilmektedir. Zabata, böcek arama şirketi, Türkiye nin ilk böcek arama ve tarama hizmeti veren firmasıdır.

Soruların Devamı için Tıklayın..

KANUN VE YÖNETMELİKLER

DÜNYA İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ

istihbarat
 

Bilim adamları böceklerin casus gibi kullanılabileceği bir hayat vaadediyor.

Bu yaratıklar, uzaktan kontrol edilmesini mümkün kılan özel elektrotlar, bataryalar ve video kameralarla donatılıyor. Amerikan savunma ve araştırma ajansı, ufak beyin sondalarıyla güve gibi böcekleri donatacak.

Bu yaratıklar geliştikçe, bu eklenen bileşenler böceklerin topladığı bilgileri tekrar merkezi bilgisayara göndermesini mümkün kılacak.

Cyborgs olarak tabir edilen bu böceklerin robotlara nazaran daha üstün özelliklere sahip olduğu bilinir. Çünkü diğer hayvanlar gibi, bu böcekleri benzerlerinden ayırt etmek neredeyse imkansız.

Araştırmacılar, bu böceklerin askeri amaçlı kullanılacağını söylüyor ve rehin alınma durumlarında bu yaratıkların faydasının olacağına inanıyor. Araştırmacılar, bu böceklerin, komut verilene kadar metrelerce yüksekte kalmasını umuyorlar.

Böceklere oranla daha büyük olan fareler, kuşlar ve köpek balıkları, Amerikan ordusu tarafından zaten uzun süredir casusluk için kullanılıyor. Ancak böceklerin casusluk konusunda daha ileri bir adım sayılabilir.

Böcek Arama Hizmeti: Riskli Durumlar

Toplantı odalarında yönetim kurulu konuşmalarının böcekler ve gizli kameralar vasıtası ile dinlenip şirket sırlarının çalınması

•Ofislerinizdeki konuşmalarınızın gizli kamera ve böcekler vasıtası ile dinlenmesi
•Otonuza ve diğer araçlarınıza yerleştirilen gizli kamera, böcek ve GPS (Global Positioning System); ler vasıtası ile dinlenmeniz ve hareketleriniz takibi
•Kıyafetlerinize yerleştirilen böcekler vasıtasıyla konuşmalarınızın dinlenmesi ve hareketlerinizin kontrolü
•Vucudunuzun içine yerleştirilen microcipler vasıtasıyla nokta nokta takip edilmeniz
•Konaklama ve eğlence (otel, motel, sauna, hamam vb) yerlerine yerleştirilecek gizli kamera, böcekler vasıtasıyla dinlenip izlenmeniz

Oto Böcek Arama Hizmeti, Araç Böcek Arama hizmeti,

banner_blacklight_600x161

ELEKTRONİK BÖCEK VE GİZLİ KAMERALARIN TESPİTİ VE İMHASI

Risk Analizi yapıldıktan sonra sizin için uygun zaman ve aranacak yer randevusu düzenlenerek uygun ve profesyonel cihazlarımızla arama ve tespit işleminiz yapılacaktır. Tespit ve temizlik sonunda size detaylı bir analiz raporu sunulacaktır. Rapor içeriğinde vericinin bulunup bulunmadığını, etraftaki varolan frekans kirliliğinin analizi ve kendinizi koruma yöntemleri, tavsiyelerini içerecektir.

GİZLİLİK İLKESİ

Tüm müşterilerimizin gizliliği tarafımızca sağlanmaktadır. Tarama ve tespiti yapılacak kişi kurum ve kuruluşların her türlü firma, kurum ve kişi özel bilgileri firmamız tarafından saklı tutulur ve hiç bir şekilde 3. kişi kurum ve kuruluşlarla paylaşılmaz.

Böcek Tarama Hizmeti

  • İş Adamları, Yönetim Binaları, Böcek Arama Hizmeti,
  • Siyasi Partiler Böcek Bulma Hizmeti,
  • Kamu Kurumları Böcek Arama,
  • Mağazaların Soyunma Odaları Böcek Arama Hizmeti,
  • Teknolojik Buluş Yapan Firmalar Böcek Bulma Hizmetleri,
  • Belediye Binaları Böcek Arama Hizmeti,
  • Haber Kurumları Böcek Arama,
  • Kadın Soyunma Odaları, 
  • Bayanlar Tuvaleti Böcek Tarama,

casus_cep_telefon_yazilimlari

 

Böcek Arama İlgili Haberler

casus_bocek

Casus Böcek

ABD'nin, büyüklüğü uçan böcekler kadar olan ve yerden kumanda edilen casus hava araçları geliştirdiği iddia ediliyor.
Konunu uzmanı Mustafa Serenay a göre, sözü edilen minik araçlar, geçen ay Washington ve New York'ta iki protesto eylemi sırasında göstericiler tarafından görüldü. Vanessa Alarcon adlı eylemci, Washington Post'a, "Başımı kaldırıp baktığımda 'Bu da ne' diyerek irkildim. Yusufçuk böceğine benziyorlardı, bir tür helikopter gibiydiler. Ama kesinlikle gerçek böcek değillerdi" dedi.

BERNARD Crane adlı bir avukat da hayatında daha önce böyle bir şeyle hiç karşılaşmadığını belirterek, "Bunlar mekanik yusufçuklar mı diye kendi kendime sordum" diye konuştu. İddialar Amerikan hükümetince doğrulanmadı, ancak değişik makamlardaki yetkililer bu cinsten araçlar geliştirmek için çalışmalar yapıldığını kabul etti.

CEPTEKİ ŞİRKET SMS LERİNİN SIRRI…

ceptel

Bu durum özellik piyasaya yeni giren şirketlerin işine geliyor. Taptık hackleme çarkını şöyle anlatıyor; "Firmalar piyasaya yeni bir ürün çıkaracakları zaman halkla ilişkiler şirketlerine tüketici araştırması yaptırırlar. Halkla ilişkiler şirketleri de bilgisayar şirketleri ile anlaşır. Onların anlaştığı Rus ya da Türk hackerlar rakip firmaların sitesini hackleyip tüm müşteri bilgilerini indirirler.

Tüketicilerin kredi kartı detaylarından ne tür ürünler tercih ettiklerine kadar çok ciddi bilgileri elde ederler.

Güvenlik önlemleri yeterli olmadığından bir çok firma müşterilerinin bu şekilde ele geçirildiğinni farkında değil. Bu sebeple hiç alakanız olmayan firmadan sürekli SMS mesajları alırsınız. Bu SMS mesajlarını açtığınız takdirde artık izleniyorsunuz demektir, hemen bir böcek tarama uzmanından yardım almanız gerekir. Böcek Arama Hizmeti, böcek taraması, böcek bulma hizmeti için Zabata Danışmanlık hizmetleri ltd arayınız.

Copyright © 2009 bocekara.com Tüm hakları bocekara.com'a Aittir. Site içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. TPE tarafından verilen marka tescil belgemize istinaden; 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname' de belirtilen tüm haklarımız saklıdır. Soru ve İstekleriniz için E-Mail Adresimiz Böcek Ara Hocaüveyz mh.Kocasinan cd.No:33 Fatih /İST Tel: +90 212 532 22 26- Cep:0 532 386 48 03