Get Adobe Flash player

Böcek Arama

people

SERVİS HİZMETİ

BÖCEK VE GİZLİ KAMERA RİSKİ

Tarama yapılacak alanlarda böcek, gizli kamera riskine karşı genel bir analiz yapılır. Analiz ile birlikte tarama yapılacak alan, bir olay yeri olarak değerlendirilerek olay yeri inceleme metotlarından da yararlanılarak kullanılarak ortamdaki böcek ve gizli kameraların tespiti sağlanır. Tespit edilen böcek ve gizli kameralar müşterinin isteği doğrultusunda imha veya bildirim işlemi yapılır. Olay yeri incelemesi, modern kriminal çalışmanın ilk ve temel aşaması olup; mağdur, tanık ve faillerin kimlikleri çoğu kez bu aşamada tespit edilebilmektedir.
Toplanan deliller kriminal ve adli tıp laboratuarına sevk edilerek bilirkişi raporu alınacaktır. İnceleme sonucunda soruşturmanın eksik yönleri tespit edilerek, daha sonra planlı bir şekilde tamamlanmasına çalışılacaktır.

OLAY YERİ İNCELEMESİNİN AMAÇLARI
a. Olay yerinin doğal özelliklerini olduğu gibi tespit ve muhafaza etmek.
b. Tespit edilen özellikleri kayıtlara geçirmek (arşiv oluşturmak).
c. Oluşturulan arşivin (modüs operandı tekniğinde) incelenmesiyle, olayın gerçek senaryosundaki mantıki ilişki ve bağlantıları ortaya çıkarmak.

OLAY YERİ ARAŞTIRMA METOTLARI
(1)Bölge İnceleme Yöntemi:
(a) Dörtgen şeklindeki açık ya da kapalı alanların araştırılmasında,
(b) Diğer yöntemlerin de üzerinde uygulandığı ana yöntemdir
(2) Şerit İnceleme Yöntemi:
(a) Genel olarak açık arazide geniş alana yayılmış olay yerinin incelenmesinde, ana yöntem olarak bölge inceleme yöntemine göre ayrılan alanın bölümlerinde yardımcı yöntem olarak kullanılır (Şekil 42-2).
(3) Izgara İnceleme Yöntemi:
(a) Şerit inceleme yönteminin geliştirilmiş şeklidir,
(b) Olay yerinin ayrıntılı araştırılmasında, gözden kaçan delillerin bulunmasında yararlı bir yöntemdir.
(c) Bölge inceleme yönteminin içerisinde yardımcı yöntem olarak kullanılır
(4) Spiral İnceleme Yöntemi:
(a) Bu yöntem daha çok bomba patlamaları, uçak düşmeleri veya yangın olaylarında; patlama merkezinden ve yangının çıkış noktasından dışa doğru veya tersinde yapılan araştırmalarda kullanılır.
(b) Bölge inceleme yönteminin içerisinde yardımcı yöntem olarak kullanılır

ARAMA HİZMETİ
Arama hizmetimiz, aşağıdaki şartları ve tehdit kombinasyonlarını kapsamaktadır.

RADYO FREKANSLARININ ANALİZİ
RF taraması ilk önce kısa mesafede etkili olabilecek FM vericilerini tespit amacıyla gerçekleştirilecektir. Bu bug (böcek) leri bulmak amacıyla kısa mesafe bugdetector, wanzenfinder bulucu cihazlar ile arama yapılır. Bu işlem sırasında böcek sinyali tespit edilirse, böcek ve gizli kamera bulma işleminin ikinci safhasına geçilerek böceğin noktası tespit için nokta bugdetector-wanzenfinderler devreye sokulur ve böceğin noktası tespit edilir. Daha sonra geniş spectrumlu receiverler devreye sokularak uzun mesafe dinleme yapabilen bug lerin tespiti yapılır. Tespit işleminden sonra böceğin noktasının bulunması için wanzenfinderler devreye sokularak böcekler tespit edilir.

Tarama yapılacak ortamdaki frekansların ayrıştırması yapılır. İlk olarak ortamdaki Jammer varlığının tespitinin yapılması zorunludur. Çünkü ortamdaki jammer varlığı tüm RF ile çalışan gizli kamera ve böcekleri off pozisyonuna getireceği için yapılacak gizli kamera ve böcek taraması boşuna yapılmış olacaktır.

Böcek tarama hizmetinde sık karşılaşılan sorun sim kartlı dinleme cihazlarını tespitidir. Bu cihazlar ı stand by konumunda tespit etmek güçtür. Bu durumda elektronik aletler tespit edememektedir. Ancak, bu sim kartlı dinleme cihazlarını bulmak için şirketimiz bir formül geliştirmiştir. Bu maalesef web sitemizde paylaşamamaktayız. 

Tüm dünyadaki böcek ve gizli kameralar RF radyo frekans yöntemi, hafızaya kaydetme ile veya kablolama yöntemi ile çalışırlar. Piyasada kötü amaçla kullanılan böcek ve gizli kameralar genelde radyo frekans ile çalışırlar. Ortamda gelişmiş cihazlarla yapılacak RF taraması ile öncelikle bu sistemle çalışan gizli kamera ve böceklerin tespiti yapılır. Ancak RF taraması için üretilen aletler, kablolama yöntemi ile çalışan gizli kamera ve böcekleri tespit edememektedirler. Bunlardan gizli kameraların tespiti için objektif parlatma yöntemi ile çalışan gelişmiş teknolojik cihazlarımızı devreye sokarak arama işlemi yapılmaktadır. Kablolama yöntemi ile çalışan böceklerin tespiti içinse çok detaylı manuel tarama yapılması zorunludur.

Böcek Taraması yapılacak alanda radyo frekans analizi yapılır, daha sonra dış mekanda yapılan radyo frekans analizi ile iç mekandaki analiz karşılaştırılır ve aradaki farklılıklar bulunur .Bu işlem sonucunda arada farklılıklar bulunursa iç mekanda aktif olan böcek, gizli kamera veya başka bir cihazın mevcudiyeti anlaşılır. Ancak bu işlem şehir içinde yüksek frekansa maruz kalan yerlerde uygulanamaz çünkü dış mekandaki yüksek güçteki frekansların boyutları ile iç mekandakiler birbirine karışacaktır. Bu sözü edilen işlem daha çok kırsal kesimlerdeki mekanlarda yapılan böcek aramalarında uygulanabilecektir..

RADYO FREKANS TARAMASI
Bu arama hizmeti daha küçük yerler için tasarlanmıştır, ofis ortamları, yönetim odaları ve toplantı odaları gibi. Tarama hizmetinde küçük odaların aramasında yüksek hassasiyetli verici tespit cihazları kullanılmaktadır.

TARAMA YAPILACAK ALANDAKİ ELEKTRİK SİSTEM ANALİZİ
Bazı gizli kamera ve böcekler elektrik kabloları vasıtasıyla çalışmaktadırlar. Şüpheli araçların ki bunlar telefon makinesi, Abajur vb cihazlar olabilir. Bu cihazların hatlarındaki gerilimi ölçerek muhtelif bağlı olan kapalı devre kameraların tespitleri mümkündür. Eelektrikle çalışan tüm cihazlar süpheli alan içinde çalışıp çalışmadığı veya bulunup bulunmadığı gözlenir. Ayrıca genel olarak manuel taramada yapılır.

STANDART DIŞI GEREKSİZ KABLOLARIN ANALİZİ
Sistemde var olmaması gereken, gereksiz sisteme dahil edilmiş kabloların tespiti yapılarak analiz edilir. Analiz ile kablolu çalışan gizli kamera ve böceklerin tespiti sağlanır.

• Bilgisayar kabloları
• İletişim kabloları
• Elektrik kabloları
Gereksiz kabloların imhası sağlanır.

TELEFON SİSTEM ANALİZİ
Mekandaki Tüm telefonlar ve telefon hatları böcek ve dinlenme tehlikesine karşı araştırılarak, uygulama sonrası teknik bir değişiklik yapılıp yapılmadığı konusunda durum analizi ve araştırması. Telefon üzerine sonradan eklenmiş bir verici olup olmadığının analizi. Bu böcek arama analizi, telefon aktif veya deaktif esnada iki ayrı durumda sınıflandırılması. Telsiz telefonların el ünitesi ve merkez istasyon arasındaki sinyal uyumsuzluğunun araştırılması ve tespiti.

INFRARED EMİSYON ANALİZİ
Hiçbir kablolama olmadan uzaktan hassas kulaklıklar ile elektromanyetik dinleme yapılabilmesi mümkündür. Bu şekilde dinlemelere karşı ortamdaki kızılötesi yoğunluğu tespiti ve analizi yapılır. Olumsuz bir durum tespit edilirse hassas kulaklığın yeri tespit edilir.

DETAYLI MANUEL FİZİKSEL ARAMA HİZMETİ
Böcek ve gizli kamera taraması yapılacak ortamda tespiti zor olan kapalı devre sistemlerin tespiti için çok detaylı bir eşya taraması yapılması gerekmektedir. Bunun için ortamdaki tüm eşyalar fiziksel olarak tek incelenip standartlara uygun olmayanlar ölçüsü standartlardan ayrı alanlar tespit edilir ve teknik analiz yapılır.

OTO-UÇAK VE DİĞER ARAÇLARDA BÖCEK TARAMA
Otolarınızda ve diğer tüm araçlarınızda böcek, gizli kamera, gps sistemlerinin belirlenmesi,

CEP TELEFONU CASUS YAZILIM TEMİZLENMESİ
Cep telefonlarınızdaki casus yazılımların tespiti için gerekli işlemlerin yapılması ve telefonunuza format atılması

Böcek Arama Hizmeti

Copyright © 2009 bocekara.com Tüm hakları bocekara.com'a Aittir. Site içerisinde yer alan tüm metin, resim ve içerikler izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. TPE tarafından verilen marka tescil belgemize istinaden; 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname' de belirtilen tüm haklarımız saklıdır. Soru ve İstekleriniz için E-Mail Adresimiz Böcek Ara Hocaüveyz mh.Kocasinan cd.No:33 Fatih /İST Tel: +90 212 532 22 26- Cep:0 532 386 48 03